Zasady zapewnienia jakości kształcenia praktycznego

180

1. Opracowanie zasad zapewnienia jakości kształcenia praktycznego

8 autorów (nauczycieli i pracodawców) opracuje 1 dzieło dla 4 grup zawodowych. Przeprowadzenie pilotażu zasad zapewniania jakości wraz z narzędziami ich weryfikacji, zaplanowano w 16 szkołach w każdym z 16 województw, w I półroczu roku szkolnego 2019/2020. Wyniki tego pilotażu zostaną włączone do raportów z pilotażu modeli programów realizacji praktycznej nauki zawodu i będzie to zadaniem autorów powołanych wcześniej do opracowania 16 raportów.

2.Opracowanie narzędzi weryfikacji zasad zapewnienia jakości kształcenia praktycznego

8 autorów wyłonionych wcześniej, w drodze rekrutacji otwartej, do opracowania zasad zapewniania jakości kształcenia praktycznego opracuje również narzędzie weryfikacji zasad zapewniania jakości, odpowiednio dla 4 grup zawodów w branży mechanicznej. Przeprowadzenie pilotażu narzędzia weryfikacji zasad zapewniania jakości, zaplanowano łącznie z zasadami zapewniania jakości, 16 szkołach w każdym z 16 województw, w I półroczu roku szkolnego 2019/2020.

3. Opracowanie matrycy do monitorowania jakości kształcenia praktycznego

Opracowanie matrycy dostosowującej treści programów praktycznej nauki zawodu do narzędzi weryfikacji zasad zapewniania jakości nastąpi w okresie I – V.2020. Matrycę dla 4 grup zawodów opracuje 10 osób (przedstawicieli szkół/ckp lub ckziu i pracodawców). Matryce dostosują ww. treści nauczania do narzędzi weryfikacji zasad zapewniania jakości. Pozwoli to na udostępnienie szkołom gotowych narzędzi do monitorowania jakości kształcenia praktycznego realizowanego w rzeczywistych warunkach pracy, z uwzględnieniem treści wskazanych w modelu.